7. listopadu 2018 se v krásné ostravské budově Tieto Towers v 9. patře konal meeting s názvem Assistant for Business. O čem to bylo?

Co je to Google Assistant? Zažijte unikátní akci dedikovanou tomuto fenoménu posledních let a naučte se využívat asistenta pro svůj business.
Jaké znalosti si odnesete:

  • Co umí virtuální asistenti Amazon Alexa, Google Asistent nebo Siri
  • Příklady firemního využití (zákaznický support, interní support, marketingové kampaně, virtuální sekretářka)
  • Smart Office: od ovládání světla po kávovar, IoT implementace
  • Statistiky užití a ROI
  • Potřebné kroky k implementaci (Duše a Design Bota, Tvorba Dialogů, Zadání pro programátory, Realizace, Testování, Promotion)

(Oficiální text akce)

Co smart speakery umí?

Smart speakery jsou v USA velkým tahákem. Podle Voicebot bylo prodáno přes 56 milionů smart speakerů celkem!

Odhadem je jeden z hlasových asistentů v každé páté domácnosti v USA. Nejvíce se používají na přehrávání hudby, novinky, jak na to, informace o otevírací době apod.

Výhoda spočívá v tom, že hlasoví asistenti mají příjemný minimalistický design, který dobře zapadne do interiéru. K tomu mají velmi citlivé mikrofony, takže na ně můžete mluvit z velké dálky, umí rozeznat několik hlasů a chápou kontext.

Například když se zeptám „Hey Google! What is the President of Czech Republic“ dostanu odpoveď „Milos Zeman„. A hned se můžu zeptat „Who is his wife?„. A dostanu odpověď „Ivana Zemanova

Všimněte si, že jsme v druhém dotazu použil pouze „his wife“ a Google asistent pochopil kontext a věděl, že se ptám na prezidentovu manželku.

Proč se ptám anglicky? Zatím je totiž problém s českou lokalizací. Google již má plnou lokalizaci spousty svých služeb, například Google vyhledávání. Nicméně lokalizace umělé inteligence s pochopením místních zvyků a kultury není jen tak. Pro masové nasazení v domácnostech si tedy budeme muset počkat. Nicméně u firem to je jiná písnička, protože zvlášťe ve velkých korporacích je znalost angličtiny velmi dobrá.

Jak využít smart speaker ve firmách?

Jak tedy využít smart speaker ve firmách?

Nabízí se celá řada aplikací od drobností jako ovládání kávovaru přes interní zákaznickou podporu po e-commerce.

Představte si, že do své firmy přijmete nováčka, který bude mít možnost se chytrého asistenta zeptat „Kde najdu kancelář šéfa?“ „Kolik máme poboček?“ „Kde najdu účetní?“ „Do kdy má otevřeno kantýna?“ „Kde je fitko?“ nebo dokonce „Do jaké restaurace obvykle naši zaměstnanci chodí?!

Jistě Vás napadne spousta dalších otázek, na které by mohl asistent snadno odpovědět. Nemusíte Googlovat, nemusíte hledat kompetentní osobu, která vám odpoví. Odpověď máte hned a přesně.

A navíc? Asistent chápe kontext. Ví, kdo se ptá, kde se nacházíte, na co jste se již ptal a podobně a umí dle tohoto kontextu správně reagovat.

A k tomu všemu poskytují společnosti jako Google možnost si svého asistenta přizpůsobit a naprogramovat.

Podívejte se například, kdo již asistenta používá a na případové studie https://assistant.google.com/business/

Začněte o smart speakerech uvažovat ještě dnes.

Pokud se chcete dozvědět více o možnostech implementace. Přijeďte 4. prosince 2018 do Ostravy, opět do Tieto Hubu. Pozvánka na akci https://www.meetup.com/GDG-Ostrava/events/255792385/

Užijte si výhled!