Cesta z města

O půl 5 ráno, jsem nastoupila do žlutého, nejmenovaného vlaku (vybrala jsem si dřívější vlak, abych dorazila s časovou rezervou) a vyrazila do Prahy. Po hodině a půl jízdy jsme zastavili a … už se nerozjeli z důvodu závady na lokomotivě. Nezbývalo než čekat na následující vlak, na který jsme se napojili. Ano, ten vlak kterým jsem úplně klidně mohla jet i já. Těsně před Prahou jsme ale stáli znovu, projevila se totiž závada i na naší záchranné lokomotivě. Hned jsem tedy psala panu Michálkovi a informovala ho o situaci. Jeho milá reakce, že je to v pohodě mi značně zlepšila náladu.

Po vystoupení z vlaku jsem neměla čas neorientovat se v Praze a tak jsem nastoupila na první tramvaj daným směrem a zdárně dojela na místo konání. Velmi jsem ocenila, že nemusím nikde přestupovat a že od tramvaje to bylo kousek. Připojila jsem se pár minut před první přestávkou, kterou jsem využila k seznámení s organizátorem a zjištěním informací, které jsem prošvihla.

Osnova kurzu

Celé školení bylo rozdělené do čtyř bloků.

 1. Novinky v HTML
  Nové tagy v HTML5, formulářové prvky. Prodání obsahu Facebooku a Googlu, favicona.
 2. NPM, GULP, GRUNT
  Automatizace práce, větší produktivita díky technologiím.
 3. SASS, LESS, Flexbox
  Výhody preprocesorů oproti CSS, seznámení s Flexboxem i s praktickými úkoly.
 4. Grid, SVG
  Porovnání gridu s Flexboxem, taktéž s praktickými úkoly. Práce s SVG obrázky.

Druhý blok, mi ukázal možnosti, jak zlepšit flow. Například používání  browsersync.io při testování responzivity. Nebo práce s avocode.com – sice jej používám, ale nevěděla jsem, že si můžu nastavit hodnoty v jiných jednotkách. Po druhém bloku byla větší pauza na oběd.

Oběd a catering

Měla jsem dilema jestli si dát vepřový bok se zelím a knedlíkem nebo nudličky se zeleninou a rýží. Jídlo bylo velmi dobré! A to nejen to podávané na oběd. V dopoledním bloku jsem ochutnala buchtu a v odpoledních obložené chlebíčky a takové dobré nejsou ani od maminky 🙂 Celkově jídla i pití bylo po celou dobu školení hodně.

Obědová pauza byla podle mě zbytečně dlouhá, ale aspoň jsem ji využila k průzkumu prostor, které byly velmi útulné. Školící místnost nebyla nějak extrémně velká, ale pro 16 lidí úplně stačila. Byl krásný slunečný den, a v době přestávek se dalo relaxovat i na velké útulné terase.

Odpolední blok

Pro mě mnohem zajímavější, ale také náročnější. Pan Michálek velmi ochotně odpovídal na veškeré otázky, pomáhal nejen s rozjetím cvičného projektu, ale také s plněním praktických úkolů.  Jednalo se o jednoduchou HTML stránku, kde jsme pomocí flexboxu a gridu měli udělat responzivní formulář a galerii.

Myslím si, že člověk který doposud neznal Grid ani Flexbox, dokázal díky tomuto školení splnit úkoly pomocí těchto technologií. Mluvím z vlastní zkušenosti, jelikož sama jsem doposud grid nepoužívala. Hledání jednotlivých řešení bylo velmi diskutované a tudíž padlo velké množství řešení.

Zjistila jsem, že kvalita školení se odvíjí také od zvědavosti uchazečů. Jednotlivé témata byly díky jejich dobře cíleným otázkám obohaceny o další velmi užitečné informace.

Školení bylo zakončeno krátkým testem, kde jsme mohli zjistit, zda probraným tématům opravdu rozumíme anebo taky to, jak jsme dávali pozor. Musím říct, že školení předčilo mé očekávání. Pan Michálek je výborný řečník, díky němu se školení neslo ve velmi příjemném duchu. Jediným maličkým neduhem bylo slovíčko “jasně”, které používá opravdu často 🙂

Dozvěděla jsem se víc než jsem čekala.  Už nebudu s flexboxem pracovat tak “nešikovně” jako doposud. Teď už jen stačí veškeré nově získané vědomosti aplikovat v praxi, abych nebyla pořád jen ten junior.

O mé maličkosti

Jmenuji se Hanka Makovická a pracuji v Scheema Digital jako kodér. Zatím jsem stále jen junior a tak často hledám inspiraci na webu vzhurudolu.cz. Když mi šéf Patrik nabídnul možnost jet na školení „Dnešní webová kodéřina„, byla jsem nadšená a plná očekávání. Mám za sebou tři různá školení na marketing a i když byly pokaždé od jiné společnosti ani jednou jsem nebyla spokojená. Věřila jsem, že tohle školení to změní a že mě posune zase o kousek dál. Očekávala jsem hlavně zdokonalení v práci s flexboxem a SVG obrázky.

Odkaz na kurz

Dnešní webová kodéřina

Příští termín: 5. 2. 2019 v KC Greenpoint Praha Cena: 4 990 Kč bez DPH

Proč jít na školení?
Frontend kodéřina se pořád mění. Kurz představuje mix nových technologií a ověřených technik, citlivě v čase aktualizovaných.
Usnadněte si práci pomocí NPM, CSS preprocesorů nebo PostCSS. Rozvržení stránky udělejte Flexboxem nebo CSS Gridem. Validujte formuláře v HTML5. Ušetříte čas, který pak můžete investovat například do lepší přístupnosti webu nebo do zvýšení návštěvnosti z vyhledávačů a sociálních sítí. Ukážeme si, jak na to.

Odkaz na kurz